Mesleki Yeterlilik Merkezi Logosu  Türkak Logosu   Helal Akreditasyon Kurumu Logosu

Hakkımızda

Hakkımızda / Kuruluşumuz Hakkında
Ana Sayfa Hakkımızda Kuruluşumuz Hakkında
Meyem - Hakkımızda / Kuruluşumuz Hakkında

HAKKIMIZDA

Kuruluşumuz MEYEM Belgelendirme HELAL AKREDİTESYON KURUMU tarafından TS OIC/SMIIC 2:2019 standardına göre Helal Belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiş bir belgelendirme kuruluşudur. Helal Akreditasyon Kurumu, Türkiye’de helal uygunluk değerlendirme kuruluşlarını akredite etmek üzere yetkili tek kurum olup, başka hiçbir tüzel ya da gerçek kişi Helal Akreditasyon Kurumunun görev alanına giren hususlarda faaliyette bulunamaz, helal uygunluk değerlendirme kuruluşlarını akredite edemez, helal akreditasyonla ilgili doğrudan veya dolaylı olarak hizmet sunumuna yönelik beyanda bulunamaz.

MEYEM Belgelendirme yürütmüş olduğu Helal Belgelendirme süreçlerini akreditasyon yetkisi aldığı HELAL AKREDİTESYON KURUMU tarafından belirlenen kurallara ve TS OIC/SMIIC 2:2019 standardı ilkelerine göre yürütmektedir. HELAL AKREDİTESYON KURUMU tarafından çok geniş bir belgelendirme kapsamı ile yetkillendirilmiş olan MEYEM Belgelendirme, ulusal ve uluslararası alanda 7 yılı aşan akreditasyon tecrübesi ile güven telkin eden bir yapı oluşturmuştur. MEYEM Belgelendirme ayrıca TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre Personel Belgelendirme yapmak üzere Akredite edilmiş bir kuruluştur. Kuruluşumuz ayrıca Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Türkiye genelinde Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

Ülkemizin en değerli varlığı genç, çalışkan, tutkulu, iyi yetişmiş insan kaynağını geliştirmek ve ülkemizin üretim varlıklarını, katma değeri en yüksek seviyelere ulaştırmak yolunda, var gücümüzle emek vermekteyiz. Bu zengin kaynaklarımızı etkin, verimli, yenilikçi ve rasyonel bakış açısıyla birleştirerek hizmetlerimizi oluşturmaktayız.

Kuruluşumuz; belgelendirilmiş kişiler, işverenler, tüketiciler, resmi makamlar ve sivil toplum temsilcilerinin katılımı ile oluşturduğu komiteleri sayesinde, belgelendirme faaliyetleri için güven telkin eden, organizasyonel bir yapıya sahiptir.

Kuruluşumuz; tarafsızlık, yeterlilik, şeffaflık, gizlilik ve şikâyetlere cevap verme hususlarında, kamuya güven telkin etmeyi en önemli önceliği kabul etmektedir.

HELAL AKREDİTESYON KURUMU yetkisi kapsamında Helal Belgesi talepleri, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ve eğitim talepleriniz için lütfen bilgi talep formu doldurunuz.

Bilgilendirme Başvurusu Yapınız

Bu sitenin sayfaları toplam  7.426.053  defa görüntülendi 

 

Meyem - Yetkili Mesleki Yeterlilik Merkezi ve Belgelendirme Kuruluşudur