Mesleki Yeterlilik Merkezi Logosu  Türkak Logosu   Helal Akreditasyon Kurumu Logosu

Helal Belgelendirme

Firmamızın Yürütüğü Helal Belgelendirme Hizmetleri
Ana Sayfa Hizmetler Helal Belgelendirme

HELAL BELGELENDİRME NEDİR?

( Resmi Yetkili Helal Sertifika Belgesi Düzenleme Kuruluşu MEYEM Belgelendirme )

Kuruluşumuz MEYEM Belgelendirme Helal Akreditasyon Kurumundan almış olduğu resmi yetki ile Helal Belgelendirme süreçlerinizde sizlerin yanında olmaktan mutluluk duymaktadır. Bildiğiniz gibi 7060 sayılı kanun uyarınca Helal Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarını Akredite etme yetkisi sadece Ticaret Bakanlığına bağlı olan Helal Akreditasyon Kurumuna verilmiştir. Helal Belgelendirme alanında akreditasyon ve yetki sahibi olan kuruluşumuz sizlere çok geniş bir kapsamda Helal Belgelendirme hizmeti sunmaktadır.

Resmi yetkili kuruluşlar tarafından yapılan Helal Belgelendirme süreçlerinizde %70 KOSGEB desteklerinden ve Ticaret Bakanlığı ihracat desteklerinden faydalanabileceğinizi sizlere hatırlatmak isteriz. Kuruluşumuz 57 Müslüman ülke üyesi bulunan ve Birleşmiş Milletlerden sonra en büyük uluslar arası kuruluş olan İslam İşbirliği Teşkilatının çatısı altında yer alan İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) standartları kapsamında belgelendirme hizmetlerini yürütmektedir.

MEYEM Belgelendirme, ulusal ve uluslararası alanda 7 yılı aşan akreditasyon tecrübesi ile belgelendirilmiş İşletmeler, tüketiciler, resmi makamlar ve sivil toplum temsilcilerinin katılımı ile belgelendirme faaliyetleri için güven telkin eden, organizasyonel bir yapıya sahiptir. Sizde Helal Gıda Belgelendirmesi kapsamında ihtiyaçlarınız için, HELAL AKREDİTESYON KURUMU tarafından yetkilendirilmiş olan MEYEM Belgelendirmeyi güvenle tercih edebilirsiniz.

Helal belgelendirme Gıda üretimi alanında yaygın olmakla beraber, restorantlar, yemek üretim şirketleri, catering hizmetleri, oteller, kozmetik, helal turizm, gıda ambalajları gibi alanlarda da hızla yaygınlaşmaktadır. Meyem Belgelendirme restorantlar, yemek üretim şirketleri, catering hizmetleri, otellerde yemek üretimi ve sunumu gibi alanlarda Helal Belgelendirme yapmaya Helal Akreditasyon Kurumu tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş tek akredite yetkili kuruluştur.

Helal belgelendirme: uygunluk değerlendirme alanında yetkili ve uzman bir kuruluşun, ürünlerin, gıdaların, hizmetlerin veya yönetim sisteminin helal standartlara uygun koşullarda üretilmesinin/yerine getirilmesinin denetlenerek doğrulandığı ve uygun koşulların sağlandığı durumlarda yapılan bir belgelendirme sistemidir.

Helal gıda belgelendirmesi, helal gıdanın ve ürünlerinin ana üretim aşamasından tüketim aşamasına kadar gıda zincirinin herhangi bir aşamasında karşılanması gereken ve İslami kuralları esas alan temel gereklilikleri ortaya koyan OIC/SMIIC 1:2019 Helal Gıda İçin Genel Gereklilikler standardına göre yapılan belgelendirmedir. Üretim, işleme, dağıtım, depolama ve taşıma süreçlerini de içerecek şekilde tüm aşamaların bu standarda uygunluğu denetlenir, uygun şartların sağlandığı doğrulanır ve sonrasında belgelendirme gerçekleştirilir.

OIC/SMIIC 1:2019 Helal Gıda İçin Genel Gereklilikler standardı, İslam İşbirliği Teşkilatına üye olan ülkelerde uygulanması amacıyla İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) tarafından oluşturulan standartlardan bir tanesidir. Bu standart helal gıda ve hizmetlerin üretiminin tüm aşamalarına dair genel gereklilikleri ortaya koyar. Temelini İslami Kural ve Kanunlardan alır.

Bu standartların oluşturulma amacı: Dünyada yaşayan yaklaşık 1,8 milyar Müslüman nüfusun helal ürün ve hizmetlerin belgelendirmesine ilişkin ilgi ve talebine karşılık vermek, tüketiciyi korumak, üretilen ürünlerde belirli kalite kriterlerinin uygulanmasını ve İslam dinine uygun üretim şartlarını sağlamak, üye ülkeler arasında işbirliğini artırmak ve global ekonomide sahip olduğu pazar payını büyütmektir.

HELAL AKREDİTESYON KURUMU yetkisi kapsamında Helal Belgesi ve detaylı bilgi talepleriniz için lütfen helal belgelendirme ön başvurusu yapınız.

   Helal Belgelendirme Ön Başvurusu   

Helal Belgelendirme, Helal Akreditasyon Kurumu, HAK, Helal Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu, Helal Gıda Sertifika Belgesi, Akredite Yetkili kuruluş, meyem belgelendirme, Helal Akreditasyon, Helal Sertifikası vermeye yetkili kuruluş Meyem Belgelendirme, Helal Gıda Sertifika Yetkiki Kuruluşu Meyem, Helal Sertifika Düzenleme Yetkili Kuruluşu, Helal Sertifikası Almak İçin yetkili belgelendirme kuruluşu olan Meyem Belgelendirme, Helal Setifika Yetkili kuruluşu Meyem, Helal Akreditasyon Kurumu yetkili Helal Sertifika belgesi düzenleme Meyem Belgelendirme, HAK Helal Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu, Helal Sertifika belgesi veren yetkili kuruluş meyem, Süt ve Süt Ürünleri, Yumurta ve Yumurta ürünleri, Meyve Suyu, Kurutulmuş Dondurulmuş Gıda, Meyve, Sebze, Tahıl, Bakliyat, İşleme, Paketlenme, Kuruyemiş, Bisküvi, Atıştırmalık Ürünler, Sıvı ve Katı Yağlar, Un Unlu Mamüller, Nişasta, Kakao Ve Kakao Ürünleri, Şeker, Şekerleme Mamulleri, Kahve ve Kahve Ürünleri, Helal Gıda Sertifikası kuruluşu MEYEM, Restorant Yemek fabrikası, Yemekhane Catering hizmetleri Helal Gıda Sertifikası kuruluşu MEYEM, Gıda Ambalajlama Helal Sertifikası Belgesi, Helal Gıda Sertifika Belgesi, Akredite Yetkili kuruluş meyem belgelendirme, Helal Akreditasyon, Helal sertifikası, Helal Gıda Sertifika Belgesi, Akredite Yetkili kuruluş, meyem belgelendirme, Helal Akreditasyon

Bu sitenin sayfaları toplam  7.426.040  defa görüntülendi 

 

Meyem - Yetkili Mesleki Yeterlilik Merkezi ve Belgelendirme Kuruluşudur