Mesleki Yeterlilik Merkezi Logosu  Türkak Logosu   Helal Akreditasyon Kurumu Logosu

Hakkımızda

Hakkımızda / Kuruluşumuz Hakkında
Ana Sayfa Hakkımızda Kuruluşumuz Hakkında
Meyem - Hakkımızda / Kuruluşumuz Hakkında

HAKKIMIZDA

Kuruluşumuz MEYEM Belgelendirme TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre Personel Belgelendirme, HELAL AKREDİTASYON KURUMU tarafından TS OIC/SMIIC 2:2019 standardına göre Helal Belgelendirme yapmak üzere Akredite edilmiş bir belgelendirme kuruluşudur. Kuruluşumuz ayrıca Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Türkiye genelinde Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları yapmak üzere yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

MEYEM Belgelendirme sahip olduğu akreditasyonlar sayesinde ulusal ve uluslararası resmi geçerliliğe sahip Mesleki Yeterlilik Belgelendirme faaliyetleri yürütmektedir. MEYEM Belgelendirme Proje Yöneticisi, Bilişim Teknolojileri, İş ve Yönetim, İnşaat, Makine ve Kaynak sektörlerinde 24 meslekte sınav ve belgelendirme faaliyetleri yürütmektedir. MEYEM Belgelendirme Proje Yöneticisi (Seviye 6), Sistem İşletmeni, Web ve Çoklu Ortam Geliştiricisi gibi mesleklerde ülkemizin ilk ve tek akredite kuruluşu olarak sektöre öncülük etmektedir. Meyem belgelendirme sektöre kazandırdığı bu akreditasyonlar sayesinde uluslararası geçerli belgelendirme hizmetleri yürüterek, ülkemizin belgelendirme sektöründe dışa bağımlılığını yok etmeyi hedeflerken, farklı ülkelerde de belgelendirme faaliyeti yürüterek bu alanda hizmet ihraç eder bir yapıya kavuşmamızı amaçlamaktadır.

MEYEM Belgelendirme yürütmüş olduğu Helal Belgelendirme süreçlerini akreditasyon yetkisi aldığı HELAL AKREDİTASYON KURUMU tarafından belirlenen kurallara ve TS OIC/SMIIC 2:2019 standardı ilkelerine göre yürütmektedir. Helal Akreditasyon Kurumu, helal uygunluk değerlendirme kuruluşlarını akredite etmek üzere yetkili tek kurum olup, başka hiçbir tüzel ya da gerçek kişi Helal Akreditasyon Kurumunun görev alanına giren hususlarda faaliyette bulunamaz.

HELAL AKREDİTASYON KURUMU tarafından çok geniş bir belgelendirme kapsamı ile yetkillendirilmiş olan MEYEM Belgelendirme, ulusal ve uluslararası alanda 7 yılı aşan akreditasyon tecrübesi ile güven telkin eden bir yapı oluşturmuştur.

Ülkemizin en değerli varlığı genç, çalışkan, tutkulu, iyi yetişmiş insan kaynağını geliştirmek ve ülkemizin üretim varlıklarını, katma değeri en yüksek seviyelere ulaştırmak yolunda, var gücümüzle emek vermekteyiz. Bu zengin kaynaklarımızı etkin, verimli, yenilikçi ve rasyonel bakış açısıyla birleştirerek hizmetlerimizi oluşturmaktayız.

Kuruluşumuz; belgelendirilmiş kişiler, işverenler, tüketiciler, resmi makamlar ve sivil toplum temsilcilerinin katılımı ile oluşturduğu komiteleri sayesinde, belgelendirme faaliyetleri için güven telkin eden, organizasyonel bir yapıya sahiptir.

Kuruluşumuz; tarafsızlık, yeterlilik, şeffaflık, gizlilik ve şikâyetlere cevap verme hususlarında, kamuya güven telkin etmeyi en önemli önceliği kabul etmektedir.

Kuruluşumuzun mali kazanımlarının kaynağını personel belgelendirme gelirleri, Helal uygunluk belgelendirme gelirleri ve eğitim gelirleri oluşturmaktadır.

HELAL AKREDİTASYON KURUMU yetkisi kapsamında Helal Belgesi talepleri, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ve eğitim talepleriniz için lütfen bilgi talep formu doldurunuz.

Bilgilendirme Başvurusu Yapınız

 

Meyem - Yetkili Mesleki Yeterlilik Merkezi ve Belgelendirme Kuruluşudur