Mesleki Yeterlilik Merkezi Logosu  Türkak Logosu   Helal Akreditasyon Kurumu Logosu

Çalışan İçin Belgenin Avantajları

Çalışan İçin Belgenin Avantajları Hakkında Bilgiler
Ana Sayfa Hizmetlerimiz / Personel Belgelendirme Çalışan İçin Belgenin Avantajları
Meyem - Personel Belgelendirme / Çalışan İçin Belgenin Avantajları

ÇALIŞAN İÇİN BELGENİN AVANTAJLARI

Çalışanlar açısından belge sahibi olmanın başlıca avantajı, belge sahibi kişinin ilgili meslekte yetkin olduğunu kanıtlamasıdır. Bu sayede çalışma hayatında vasıflı kişilerle, vasıfsız kişiler ayrılmış olacak ve çalışma hayatı bu doğrultuda yeniden düzenlenebilecektir.

Birçok alanda Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişilerin çalıştırılmasının yasak olması nedeniyle belge sahibi kişilere nitelikli iş fırsatları sunulacaktır. Uluslararası geçerliliğe sahip belgeniz sayesinde, dilerseniz yurt dışında çalışma imkânları bulabilirsiniz. Mesleki Yeterlilik Belgesi sahipleri yasayla düzenlenmiş prim teşvikleri ile işverenine önemli maliyet avantajı sunacak olup, bu durum işe alınmada tercih sebebi olunmasını sağlayacaktır.

Ulusal yeterlikler baz alınarak yapılan ölçme değerlendirme sonucu verilen Mesleki Yeterlilik Belgesi ile bireyler sahip oldukları bilgi, beceri ve yetkinliklerini ispatlama olanağı sunmaktadır. Böylece iş başvurusu yapılan kurumlarda diğer adaylara göre avantaj sağlayan kişiler, işverenin kendisini tercih etme olasılığını da yükseltmiş oluyor.

Bilgilendirme Başvurusu Yapınız

 

Meyem - Yetkili Mesleki Yeterlilik Merkezi ve Belgelendirme Kuruluşudur