Mesleki Yeterlilik Merkezi Logosu  Türkak Logosu   Helal Akreditasyon Kurumu Logosu

Helal Akreditasyon Belgelerine %70 KOSGEB Hibe Desteği

Haber / MEYEM Belgelendirme Tarafından Düzenlenen Helal Belgelerine %70 KOSGEB Hibe Desteği
Ana Sayfa Hizmetler Helal Belgelendirme
MEYEM Belgelendirme Tarafından Düzenlenen Helal Belgelerine %70 KOSGEB Hibe Desteği

Haber / MEYEM Belgelendirme Tarafından Düzenlenen Helal Belgelerine %70 KOSGEB Hibe Desteği

Helal belgelendirme alanında akreditasyon mekanizmasına dayalı güvenilir bir kalite altyapısının kurulmasına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde, HAK ve HAK tarafından akredite edilmiş kuruluşlardan alınacak belgeler, daha önce KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Belgelendirme Desteği kapsamına alınmıştı.

Söz konusu destek kapsamında KOSGEB tarafından belirlenen üst limit dahilinde yüzde 70 oranında destek imkanı sağlanmıştı. KOSGEB tarafından yapılan güncellemeyle İslam İşbirliği Teşkilatı (OIC)/İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) Helal Standartları kapsamında HAK'tan ve HAK tarafından akredite edilmiş kuruluşlardan alınacak belgeler için destek üst limiti 2 bin 500 liradan 10 bin liraya yükseltildi.

Söz konusu destek, hem HAK'tan akredite olmak isteyen uygunluk değerlendirme kuruluşlarının hem de HAK'tan akredite olmuş uygunluk değerlendirme kuruluşlarından belge almak isteyen firmaların ödedikleri müracaat ile dosya inceleme, tetkik, denetim, test ve belge ücretlerini kapsıyor.

Kuruluşumuz MEYEM Belgelendirme Helal Akreditasyon Kurumundan almış olduğu resmi yetki ile Helal Belgelendirme süreçlerinizde sizlerin yanında olmaktan mutluluk duymaktadır. Bildiğiniz gibi 7060 sayılı kanun uyarınca Helal Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarını Akredite etme yetkisi sadece Ticaret Bakanlığına bağlı olan Helal Akreditasyon Kurumuna verilmiştir. Helal Belgelendirme alanında akreditasyon ve yetki sahibi olan kuruluşumuz Meyem Belgelendirme %70 KOSGEB Hibe Desteği İLE sizlere çok geniş bir kapsamda Helal Belgelendirme hizmeti sunmaktadır.

Destekle ilgili detaylı bilgiye KOSGEB'in internet sayfası
( https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/6798/isletme-gelistirme-destek-programi ) üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca sadece Helal Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilmiş kurum/kuruluşlar tarafından düzenlenen akredite helal belgeleri Ticaret Bakanlığı’nın 2014/8 sayılı “Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesine İlişkin Karar”ı kapsamında destek kapsamına alınmıştır. Bu kapsamda kuruluşumuz MEYEM Belgelendirme tarafından yapılan Helal Belgelendirme süreçleriniz için Ticaret Bakanlığının ihracat desteklerinden de faydalanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgiye ( https://ticaret.gov.tr/destekler/ihracat-destekleri/teblig-bazinda-destek-mevzuati/2014-8-sayili-pazara-giris-belgelerinin-desteklenmesine-iliskin-karar/destek-1-pazara-giris-belgeleri ) internet adresi üzerinden ulaşılabilirsiniz.

HELAL AKREDİTESYON KURUMU yetkisi kapsamında Helal Belgesi ve detaylı bilgi talepleriniz için lütfen bilgilendirme başvurusu yapınız.

   Helal Belgelendirme Ön Başvurusu   

 

Meyem - Yetkili Mesleki Yeterlilik Merkezi ve Belgelendirme Kuruluşudur